ZIMA najczęściej kojarzy nam się dwojako. Jednym z wszechobecnych skojarzeń jest ciepła zimowa herbata, pierniki, koc i przyjemne spędzanie czasu w zaciszu domowym z książką przy kominku. Przy tym miła, rodzinna, świąteczna atmosfera, lepienie bałwana, ubieranie choinki, postanowienia noworoczne oraz masa prezentów.

Drugim, równie ciekawym skojarzeniem mogą być sporty zimowe takie jak: snowboard, hokej na lodzie, łyżwiarstwo, narty, curling, bobsleje, biathlon, saneczkarstwo. Czas pełen śmiechu i zabawy.

Jest jednak również trzecie skojarzenie, które jest mniej przyjemne, ale jakże ważne. Zima niesie ze sobą wyzwania – śliskie, oblodzone chodnik i drogi, które przyczyniają się do zwiększenia ilości wypadków, urazów oraz złamań. Poza tym zmienna pogoda – deszcz, śnieg, mróz, wiatr, wpływają na zmniejszenie odporności i szybszą podatność na przeziębienia. To trudny czas także dla kierowców i ich pojazdów. Warunki panujące na drogach, mroźne temperatury oraz opady śniegu nie sprzyjają poruszaniu się po jezdni, a zanim w ogóle uda nam się wyruszyć z domu, musimy odśnieżyć samochód i uruchomić zmarznięty silnik.

Czy lubicie Państwo zimę?

GORIS-MED zakład diagnostyki obrazowej, otwarty również w zimie J. Spotkacie Państwo u nas bardzo doświadczonych lekarzy radiologów, profesjonalnych techników oraz życzliwy personel w rejestracji.  

Wykonujemy badania rentgenowskie, mammograficzne oraz usg przy użyciu wysokiej klasy sprzętu. Poza tym współpracujemy z wybitnym ortopedą, reumatologiem oraz neurologiem.

Goris-Med to „nasza mała rodzina”, do której z otwartością serca przyjmujemy nowych członków, czyli naszych wspaniałych pacjentów. Każdego traktujemy indywidualnie starając się najpierw zrozumieć problem kliniczny z jakim, się Państwo do nas zgłaszają, a następnie usiłujemy znaleźć w wykonywanych badaniach wytłumaczenie prezentowanych dolegliwości.

Czy lubią lub polubią Państwo Goris-Med?

Jesteśmy tu dla Was – nie straszny nam śnieg ani mróz, nasze chodniki i drogi są odśnieżone i bezpieczne, a drzwi szeroko otwarte.

Życzymy Państwu radosnej, bezpiecznej Zimy, a w razie potrzeby (urazu, złamania, wypadku, profilaktyki np. płuc) serdecznie zapraszamy do Goris-Med 🙂